• Fotowoltaika dla rolnika

    Dla rolnika

    Fotowoltaika

Fotowoltaika dla rolnika

Nowoczesne gospodarstwo. Fotowoltaika dla rolnika

Eksperci zaznaczają, że fotowoltaika staje się coraz bardziej opłacalną inwestycją dla rolników. Najważniejszą przyczyną są stale rosnące ceny prądu, co generuje większe koszty utrzymania gospodarstwa rolnego. Postęp techniczny i mechanizacja współczesnego rolnictwa sprawiają, że OZE okazuje się jednym z najlepszych sposobów na usprawnienie produkcji i pomnożenie zysków. 

  • Coraz więcej maszyn działa z wykorzystaniem energii elektrycznej. Często jej koszt wynosi nawet 20% całkowitych kosztów ponoszonych przez gospodarstwo rolne.

Pozyskiwanie darmowego prądu z instalacji fotowoltaicznych to doskonała alternatywa dla energii z sieci energetycznej. Inwestycja szybko się zwraca (po około 5 latach). To opłacalne rozwiązanie, które pozwala zredukować ceny prądu do minimum i oferuje oszczędności przez cały rok. Daje szansę na uzyskanie energetycznej niezależności na wiele pokoleń, zabezpieczając gospodarstwo przed ciągłymi podwyżkami cen.

Dlaczego fotowoltaika w rolnictwie się opłaca?

Energia z paneli słonecznych redukuje ceny prądu do minimum. Daje zysk nie tylko dużym firmom i wielohektarowym gospodarstwom, ale również tym małym. Moc paneli dopasowana do faktycznego zapotrzebowania gospodarstwa, daje wystarczającą, idealną ilość energii. Za to niewykorzystaną energię można odprowadzić do sieci energetycznej i skorzystać z niej wtedy, gdy będzie potrzebna.

Oszczędności dla rolników z fotowoltaiki dają wiele nowych możliwości. Zaoszczędzone środki można poświęcić na rozwój gospodarstwa, inwestując w nowe maszyny i technologie.

Dodatkowo gospodarstwo korzystające z paneli ma pozytywny wpływ na środowisko. Jak wiadomo, ekologia jest bezpośrednio powiązana z produkcją rolną. Dlatego OZE w przypadku rolników daje zarówno korzyści finansowe, ekologiczne, jak i wizerunkowe.

Dofinansowanie na fotowoltaikę dla rolników

Tym, co dodatkowo motywuje do instalacji paneli fotowoltaicznych w rolnictwie, są dofinansowania i ulgi. Jedną z możliwości uzyskania pomocy w sfinansowaniu inwestycji jest np. możliwość odliczenia części kosztów kwalifikowanych z podatku rolnego. Jeśli rozliczasz się z podatku rolnego, to zgodnie z art. 13 Ustawy o podatku rolnym 2017 (Dz.U. 2016, poz. 617) możesz odliczyć od niego 25% wartości inwestycji w instalację paneli. Daje Ci to możliwość zwolnienia z opłacania podatku rolnego nawet przez 15 lat!

W celu uzyskania dodatkowych informacji i pomocy w zdobyciu dofinansowania, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami. 

Fotowoltaika dla rolnika w Kaliszu i okolicach

PROWABLE to profesjonalna fotowoltaika dla rolników z Kalisza i okolic. Prowadzisz gospodarstwo i jesteś zainteresowany instalacją paneli? Zaproponujemy Ci produkty pochodzące od polskich, sprawdzonych producentów. Wszystkie z 20-letnim okresem gwarancyjnym. 

Przeprowadzimy audyt i zaoferujemy darmowe konsultacje. Z nami wybierzesz też najlepszy możliwy program dofinansowania. Służymy poradą i pomocą zarówno w kwestiach praktycznych, jak i merytorycznych. Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń lub napisz maila!

Fotowoltaika

fotowoltaika rolnik wieś

Partnerstwo Bruk-Bet PV

Pomagamy w dofinansowaniu!

Pracownicy firmy PROWABLE pomogą Państwu skorzystać z programów pomocowych, które w dużym stopniu mogą pokryć koszty inwestycyjne. Umożliwi to szybszy zwrot kosztów inwestycji i pozwali cieszyć się z oszczędności w rachunkach za prąd, czy ogrzewanie.

Kup na raty

W naszej ofercie posiadamy również możliwość zakupów na raty. Dzięki współpracy z bankiem, naszym Klientom możemy zaoferować kredytowanie na bardzo korzystnych warunkach z niskim oprocentowaniem. Możliwość rozłożenia płatności nawet na 60 rat. Wypełnij poniższy formularz, a przygotujemy i wyślemy do Ciebie ofertę w ciągu kilku minut!

Kupuj POLSKIE!

Panel fotowoltaiczny bruk-bet solar
Falownik brukbet-solar

Kupując Polskie produkty ,, Moduł + Falownik ” otrzymujesz 20 lat gwarancji produktowej oraz 25 lat na ich sprawność

Kalkulator Fotowaltaiki

Masz pytania? Zadzwoń: