• Ogrzewanie podłogowe

    Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe Kalisz

– jest to coraz bardziej popularny sposób  ogrzania domu.

Ten typ ogrzewania najlepiej przewidzieć przed budową nowego domu ze względu na brak późniejszych problemów z wysokością podłóg lub problemów instalacyjnych.

 

Występują dwa rodzaje tego ogrzewania :
  • Ogrzewanie wodne – są to pętle rur zatopionych w warstwie betonu, w których płynie np. woda. połączenia tego systemu z pompą ciepła oszczędności rosną
  • Ogrzewanie elektryczne – w podłodze umieszczane są specjalne przewody lub maty cieplne przez które przepływa prąd
 
 
 
 
Każde z tych rozwiązań posiada swoje zalety oraz wady.

Ogrzewanie wodne – co prawda jest to droższy typ instalacji, lecz przekłada się on na niższe koszty eksploatacji w stosunku do jego elektrycznego odpowiednika. Dodatkowo możliwość połączenia tego systemu z pompą ciepła sprawia, że oszczędności stają się jeszcze większe. Jednakże jest to ciężki do kontroli system, ze względu na środek użyty do ogrzewania. Wodne ogrzewanie podłogowe długo nagrzewa podłożę lecz także utrzymuje temperaturę przez długi okres.

Ogrzewanie elektryczne – przyjęło się , że ten typ ogrzewania jest lepszy przy budynkach użytkowanych okresowo,  ze względu na brak możliwości  uszkodzenia instalacji podczas nieobecności użytkowników. Dodatkowo jest to lepsze rozwiązanie gdy chcemy ocieplić istniejący już budynek lub pomieszczenie np. podczas remontu. Zaletą tego rodzaju ogrzewania jest możliwość regulacji temperatury za pomocą czujników temperatury lub termostatów. Można także wykorzystać je jako wsparcie do już istniejących elementów grzewczych.

 

Wybór rodzaju ogrzewania

Każdy dom jest inny oraz posiada różne zapotrzebowanie na ciepło. Dlatego do każdej instalacji podchodzimy indywidualnie, służąc Państwu doradztwem oraz pomocą. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych monterów jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość oferowanych przez nas usług. Ogrzewanie podłogowe z PROWABLE Kalisz.

Kalkulator Fotowaltaiki

Masz pytania? Zadzwoń: