• Przemysłowe pompy ciepła

  Dla przemysłu i bizesu

  Pompy ciepła

Przemysłowe pompy ciepła

Przemysłowe pompy ciepła – źródło oszczędności dla firm

Pompy ciepła dla przemysłu to rozwiązanie mające wiele ważnych zalet. Przede wszystkim stanowią jedną z najbardziej oszczędnych, ekologicznych i efektywnych metod ogrzewania oraz pozyskiwania ciepła. Są wydajne, stabilne i niezawodne, a przy tym bezproblemowe w obsłudze. W odróżnieniu od innych źródeł energii, pompa ciepła pozwala uzyskać takie same rezultaty znacznie niższym kosztem.

Z pompą ciepła koszty ogrzewania w firmie, hali, bloku, czy innym dużym obiekcie mogą obniżyć się nawet czterokrotnie. Przykładowo, ogrzewanie gazem ziemnym jest dwukrotnie droższe od stosowania pompy ciepła, olejem opałowym – trzykrotnie, a ogrzewanie elektryczne lub LPG – aż czterokrotnie. Nie ma wątpliwości, że przemysłowe pompy ciepła to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie na rynku.

Główne rodzaje przemysłowych pomp ciepła

Pompy ciepła wykorzystują energię odnawialną. Ich rodzaje różnią się ze względu na źródła, z którego energia jest pozyskiwana. Z tego względu wyróżniamy pompę gruntową, wodną i powietrzną:

 • Pompa gruntowa znajduje zastosowanie przede wszystkim w nowo powstałych instalacjach. W tym przypadku źródłem energii jest grunt. Daje to ogromną efektywność działania, dzięki czemu taka przemysłowa pompa ciepła może być jedynym źródłem ogrzewania danego obiektu. Poza tym niektóre pompy gruntowe zawierają opcję chłodzenia (w innych konieczne jest uzupełnienie o osobny moduł pasywny lub aktywny).
 • Z kolei pompa wodna oferuje równie wysoką wydajność jak pompy gruntowe. Źródłem ciepła jest woda, która może być również jedynym źródłem ogrzewania/chłodzenia  budynku.
 • Ostatnią opcją jest powietrzna pompa ciepła, która nie wymaga ponoszenia wysokich kosztów początkowych. Chłodzi lub grzeje, zależnie od aktualnych potrzeb. Jako źródło energii wykorzystuje powietrze z zewnątrz. Ten rodzaj pompy może być wykorzystywany w niemal każdych warunkach, jednak wymaga wyposażenia nieruchomości w dodatkowe źródło ogrzewania, np. podłogowe. Wspomoże to pracę pompy w okresie dużych różnic temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku.
 

Pompy ciepła w Kaliszu i okolicach oferowane przez PROWABLE to głównie wysokiej jakości modele typu grunt oraz powietrze-woda. W tym drugim przypadku ciepło jest transportowane do obiegu grzewczego i zbiornika z gorącą wodą.

Jakie korzyści dla firm i spółdzielni oferują przemysłowe pompy ciepła?

 • Ekologia – doskonałe dla nowoczesnych firm, które nie chcą emitować zanieczyszczeń do środowiska.
 • Oszczędność – pozwalają pozyskać darmową energię z gruntu, wód gruntowych i powietrza.
 • Długa żywotność – przemysłowe pompy ciepła od PROWABLE to wysoka jakość i gwarancja skutecznego działania nawet przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz.
 • Wszechstronność – można instalować je zarówno z grzejnikami o niskiej temperaturze zasilania, jak i z ogrzewaniem podłogowym. Są stosowane zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia budynków.
 • Łatwość obsługi – wystarczy odpowiednio ustawić regulator. Nie wymagają ciągłej kontroli ze strony użytkownika.
 • Bezproblemowa instalacja – nie trzeba doprowadzać gazu na teren nieruchomości, składować i dostarczać paliwa, a także budować komina na etapie powstawania budynku.

PROWABLE: przemysłowe pompy ciepła – Kalisz i okolice

Szukają Państwo nowoczesnych, przemysłowych pomp ciepła w Kaliszu i okolicach? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Dostarczamy wysokiej jakości sprzęt, który umożliwia szybki zwrot inwestycji. Zapewniamy także fachowe doradztwo w kwestii odnawialnych źródeł energii. Dobierzemy rozwiązanie, które będzie najlepiej odpowiadać na potrzeby Państwa biznesu.
Warto wiedzieć, że połączenie pompy ciepła z odpowiednio dopasowaną instalacją fotowoltaiczną niweluje prawie całkowicie (jak nie całkowicie) zapotrzebowanie pompy ciepła na energię. Jeśli chcą Państwo już teraz poznać koszty i przekonać się, czy taka forma inwestycji jest opłacalna, zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora fotowoltaicznego online. To prosty i ekspresowy sposób na oszacowanie potencjalnych kosztów. Oprócz tego zachęcamy do darmowych konsultacji z naszymi doradcami.

Pomagamy w dofinansowaniu!

Pracownicy firmy PROWABLE pomogą Państwu skorzystać z programów pomocowych, które w dużym stopniu mogą pokryć koszty inwestycyjne. Umożliwi to szybszy zwrot kosztów inwestycji i pozwali cieszyć się z oszczędności w rachunkach za prąd, czy ogrzewanie.

Kup na raty

W naszej ofercie posiadamy również możliwość zakupów na raty. Dzięki współpracy z bankiem, naszym Klientom możemy zaoferować kredytowanie na bardzo korzystnych warunkach z niskim oprocentowaniem. Możliwość rozłożenia płatności nawet na 60 rat. Wypełnij poniższy formularz, a przygotujemy i wyślemy do Ciebie ofertę w ciągu kilku minut!

Kalkulator Fotowaltaiki

Masz pytania? Zadzwoń: