• Dofinansowanie

    Korzystne

    Dofinansownie

Dofinansowanie

Energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł energii staje się coraz bardziej popularna, a co za tym idzie rozwija się również system dofinansowań takich inwestycji. Sama instalacja jest dość dużym wydatkiem, ale nasi wykwalifikowani pracownicy pomogą Państwu skorzystać z różnych programów pomocowych, które w dużym stopniu mogą pokryć koszty inwestycyjne. Dlatego wykorzystanie takiej pomocy, umożliwi Państwu szybszy zwrot kosztów inwestycji i pozwali cieszyć się z oszczędności w rachunkach za prąd, czy ogrzewanie. Skontaktuj się z nami, a  udzielimy wszelkich niezbędnych informacji i przygotujemy kompleksową wycenę. Pomagamy skorzystać między innymi z takich programów dofinansowań, jak:

Dofinansowanie fotowoltaika 2021
dofinansowanie do fotowoltaiki 2021

Program Mój prąd

Przydzielaniem dofinansowania na ogniwa fotowoltaiczne w ramach programu „Mój Prąd” zajmuje się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. „Mój Prąd” to ogólnopolski program dofinansowujący zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Aby z niego skorzystać osoby fizyczne mogą złożyć wniosek o wsparcie zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej, jak również elementów dodatkowych tj.: magazyny energii, magazyny ciepła, systemu EMS / HEMS. Kwota dofinansowania, którą można uzyskać jest zależna od tego czy zgłasza się samą instalacje fotowoltaiczną, czy wraz z elementami dodatkowymi. W ramach tego programu można uzyskać bezzwrotną dotację na instalacje fotowoltaiczne – panele, inwertery, okablowanie, urządzenia do montażu, montaż oraz wymienione wyżej elementy dodatkowe. Warunkiem koniecznym do skorzystania z dofinansowania jest rozliczanie się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie tzw. net-billing. Dodatkowo, kwota dofinansowania jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym (PIT).  Nabór wniosków o dofinansowanie z tego programu zakończył się 18.12.2023.

Więcej informacji na stronie: https://mojprad.gov.pl/

program dofinansowania fotowoltaika

Program czyste powietrze

Celem programu “Czyste Powietrze” jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają podczas ogrzewania domów jednorodzinnych wykorzystujących przestarzałe źródła ciepła i paliwo słabej jakości. Dotacja  wynosi do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania. Korzystając z tego programu możesz uzyskać dofinansowanie w formie pożyczki lub dotacji.

Twórcy dofinansowania skierowali je do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.  Dofinansowanie jest również zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym (PIT).  Z Programu „Czyste Powietrze” możesz sfinansować między innymi:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych, spełniających wymagania określone w Programie,
  • przedsięwzięcia związane z minimalizacją strat ciepła (docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej),
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Możliwość rozłożenia kosztów instalacji na raty

W naszej ofercie posiadamy również możliwość zakupów na raty.  Dzięki współpracy z bankiem, naszym Klientom oferujemy kredytowanie na bardzo korzystnych warunkach wraz z niskim oprocentowaniem i możliwość rozłożenia płatności nawet na 144 rat. Żadnych dodatkowych kosztów, decyzję kredytową możesz podjąć w kilkanaście minut. Oferta kierowana jest do osób prywatnych, firm  oraz rolników.

efl credit agricole

Leasing Crédit Agricole

Twórcy oferty zdecydowali się skierować ją dla przedsiębiorców którzy posiadają nadany numer NIP, a także dla osób prywatnych, rolników. Leasing jest udzielany na bardzo korzystnych warunkach dla naszych klientów na okres od 5 do 10 lat. Jeśli chcą Państwo poznać więcej szczegółów, mogą się Państwo skontaktować z nami telefonicznie lub skorzystać z naszego formularza kontaktowego.

Dotacje fotowoltaika 2021

Program Energia+

Organizatorem programu jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Twórcy programu Energia Plus skierowali go dla małych i średnich przedsiębiorstw, dla których koszty związane z energią elektryczną często mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego biznesu. Celem programu jest zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw  na środowisko naturalne, w tym głównie poprawa jakości powietrza, poprzez wsparcie przedsięwzięć inwestycyjnych.

Wnioski mogą składać przedsiębiorcy bez względu na wielkość firmy. W ramach programu przedsiębiorcy mają do dyspozycji częściowo umarzalne pożyczki. Kwota udzielanej pożyczki wynosi od 1.000.000 zł do 300.000.000 zł. Dofinansowanie jest zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym (PIT).

Program Moje Ciepło

Celem programu jest współfinansowanie zakupu i montażu pomp ciepła (gruntowych i powietrznych) dla nowych budynków jednorodzinnych. Mogą z niego skorzystać zarówno beneficjenci będący właścicielem jak i współwłaścicielem nowo powstałego budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Pod pojęciem tym należy rozumieć przede wszystkim nieruchomość, w przypadku której na dzień składania wniosku o dofinansowanie:

·   Nie zostało złożone zawiadomienie o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub nie złożono wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j.: Dz. U. z 2020 r. poz. 1333, z późn.zm.)

Albo

· Zostało złożone zawiadomienie o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego nie wcześniej niż w dniu 1 stycznia 2021 r. lub złożono wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nie wcześniej niż w dniu 1 stycznia 2021 r.

Aby móc skorzystać z wsparcia w ramach programu „Moje Ciepło” beneficjent musi być osobą wskazaną w pozwoleniu na budowę bądź zgłoszeniu budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Ponadto wnioskodawca-beneficjent musi być wskazany jako nabywca na fakturze lub równorzędnym dokumencie księgowym.

Program „Moje Ciepło” umożliwia otrzymanie dotacji  do 30% albo do 45% kosztów kwalifikowanych, jednakże jednorazowo można otrzymać nie więcej niż 21 000 zł na współfinansowaną inwestycję. Dodatkowo, wysokość dofinansowania zależy od rodzaju zainstalowanej w nieruchomości pompy ciepła oraz posiadania przez wnioskodawcę tzw. Karty Dużej Rodziny.

Skontaktuj się już teraz!

Jeżeli chcą Państwo uzyskać szczegółowe informacje, zadać pytania, umówić się na spotkanie, zachęcamy do kontaktowania się telefonicznie lub mailowo. Nasz formularz kontaktowy jest również do Państwa dyspozycji.

Kup na raty

W naszej ofercie posiadamy również możliwość zakupów na raty. Dzięki współpracy z bankiem, naszym Klientom możemy zaoferować kredytowanie na bardzo korzystnych warunkach z niskim oprocentowaniem. Możliwość rozłożenia płatności nawet na 60 rat. Wypełnij poniższy formularz, a przygotujemy i wyślemy do Ciebie ofertę w ciągu kilku minut!

Kalkulator Fotowaltaiki

Masz pytania? Zadzwoń: