• Rekuperacja Kalisz

  Skuteczne

  Systemy rekuperacji

Rekuperacja Kalisz

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej, który umożliwia odzyskiwanie ciepła z wentylacji pomieszczeń. Jest rozwiązaniem, dzięki któremu możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu budynków. W jaki sposób?

 1. Rekuperator pobiera zużyte powietrze zalegające w pomieszczeniach i wymienia je na powietrze z zewnątrz.
 2. Jednocześnie filtruje napływające powietrze, pozbawiając je kurzu i zanieczyszczeń. Dzięki temu staje się ono zdrowe, czyste i świeże.
 3. Natomiast z powietrza zabrudzonego (zanieczyszczonego) rekuperator odzyskuje ciepło, które jest wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń.
 

Sposób działania rekuperatora sprowadza się więc do wymiany zużytego powietrza na świeże oraz odzyskiwania ciepła powstającego w procesie wentylacji. Według wyników badań, rekuperacja wentylacji mechanicznej pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet o 30%.

Rekuperacja w Kaliszu – cena oraz jakość od PROWABLE

Oczywiście dla jak najlepszych efektów warto wybrać polecany system rekuperacji. W Kaliszu i okolicach skorzystasz z oferty PROWABLE, obejmującej zarówno zakup urządzenia, jak i jego montaż. Na szczególną uwagę zasługuje jakość naszych rekuperatorów. Wybieramy produkty od polecanych marek reQnet i PRANA. Oprócz tego stosujemy niezawodne rury wentylacyjne PE-FLEX.

To sprzęty działające na prostych zasadach, praktycznie bezobsługowe (tryb auto) i niewymagające stałej kontroli użytkownika. Pozbawiają powietrze nieczystości, wirusów i bakterii. Są świetną alternatywą dla tradycyjnego wietrzenia pomieszczeń przez otwieranie okien. Zapobiegają utracie ciepła oraz świeżego, klimatyzowanego powietrza. Oprócz tego odprowadzają nadmiar wilgoci, eliminując parowanie szyb i ryzyko powstawania pleśni czy grzybów.

Ile to kosztuje? Zapraszamy na stronę naszego kalkulatora fotowoltaicznego lub do kontaktu z doradcą PROWABLE. Zaproponujemy rozwiązanie dostosowane do Państwa potrzeb i budżetu.

Rekuperacja w Kaliszu i okolicach

Jeżeli szukają Państwo zaufanej firmy od rekuperacji w Kaliszu, PROWABLE będzie strzałem w dziesiątkę. Zapewniamy wysokiej jakości urządzenia oraz ich prawidłową instalację. 

Rekuperator wytwarza dźwięk, dlatego najczęściej montuje się go na nieużytkowych poddaszach i z dala od miejsc, które mają pozostać ciche, np. w kotłowni, garażu, pomieszczeniu gospodarczym. Kanały wentylacyjne są rozprowadzane w niewidocznych strefach. Rozmieszczenie kanałów i lokalizacja rekuperatora będą uzależnione od wybranej instalacji oraz układu budynku.

Ogromne znaczenie ma nie tylko miejsce instalacji, ale też wybór sprzętu o właściwej mocy. Tylko wtedy można mieć pewność, że wentylacja będzie skuteczna i energooszczędna. Niestety zbyt słaby rekuperator może wentylować pomieszczenie w niedostatecznym stopniu.

Rekuperacja z PROWABLE: pozytywne opinie i zaufanie

Nie ryzykuj i wybierz firmę, która zajmie się wszystkim od początku do końca. Decydując się na nasze usługi, zyskujesz:

 • Rodzaj systemu dopasowany idealnie do Twoich potrzeb.
 • Kontakt z profesjonalnymi doradcami.
 • Atrakcyjną ofertę.
 • Kompetentną obsługę.
 • Wysokiej jakości produkty reQnet i PRANA.

   

Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami – z chęcią odpowiemy na Państwa pytania!

Kalkulator Fotowaltaiki

Masz pytania? Zadzwoń: