• Fotowoltaika dla firmy

  Dla firmy

  Fotowoltaika

Fotowoltaika dla firmy

Czy fotowoltaika dla firmy to dobry pomysł?

Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł ma znaczenie zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i firm, które chcą zachować swoją niezależność i zyskać rynkową przewagę. W jaki sposób przyczynia się do tego właśnie fotowoltaika?

Trzeba odnotować, że z każdym rokiem rosną koszty energii elektrycznej. Ostatnia podwyżka była spowodowana m.in. doliczeniem opłaty mocowej od stycznia 2021 roku. Co gorsza, według wielu źródeł wzrost cen potrwa nawet do 2030 roku. 

Dla średniej wielkości przedsiębiorstwa oznacza to, że rachunki za prąd podniosą się od kilkunastu do nawet kilkudziesiąt procent rocznie. Niektóre firmy będą zmuszone zwiększyć ceny swoich usług czy produktów, aby opłacić energię, co może mieć negatywny wpływ na ich konkurencyjność i wizerunek w oczach klientów.

Rozwijaj swój biznes z fotowoltaiką

Właśnie dlatego obniżenie rachunków za energię to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Korzystanie z OZE wybiera coraz więcej firm – zarówno małe rodzinne działalności, sklepy, jak i wielkie fabryki czy zakłady produkcyjne. Nie bez znaczenia jest także to, że fotowoltaika buduje wizerunek marki jako ekologicznej i przyjaznej środowisku.

Firma zużywa wytworzoną w ten sposób energię na dwa sposoby:

 1. Wykorzystując ją w całości na własne potrzeby.
 2. Sprzedając jej nadwyżki do sieci energetycznej. Wszelkie warunki i szczegóły takiej odsprzedaży są regulowane prawnie.

Warto wiedzieć również, że średni czas zwrotu inwestycji w panele fotowoltaiczne wynosi około 5 lat.

Fotowoltaika dla firm z Kalisza i okolic

Jeżeli prowadzisz biznes i chcesz skorzystać z fotowoltaiki w Kaliszu lub okolicach, zapraszamy do kontaktu z doradcami PROWABLE. Specjalizujemy się w wyszukiwaniu najlepszych rozwiązań dla firm ze zróżnicowanych branż. Niezależnie od charakteru działalności, stosujemy indywidualne podejście i zapewniamy merytoryczne oraz praktyczne wsparcie.

Pomagamy między innymi w uzyskaniu dofinansowania. Dostępne możliwości to dotacja lub pożyczka. Wśród polecanych rozwiązań jest m.in. program Energia+. Ważną zaletą wyboru fotowoltaiki z dofinansowaniem jest też to, że przedsiębiorca może odliczyć część kosztów wykonanej inwestycji od podatku dochodowego.

Zielona energia, czyli fotowoltaika dla biznesu

PROWABLE to zespół ekspertów od fotowoltaiki w Kaliszu. Jesteśmy w stanie zaoferować firmom jak najlepsze rozwiązania. Wspieramy w wyborze opłacalnej formy dofinansowania, proponujemy przystępną cenę i profesjonalny audyt na miejscu. Dla osób, które chcą już teraz poznać przewidywane koszty, przygotowaliśmy kalkulator fotowoltaiczny online.

Korzyści płynące z fotowoltaiki dla firm z PROWABLE to:

 • Obniżenie rachunków za prąd.
 • Ekologiczny, pozytywny wizerunek Państwa firmy.
 • Możliwość skorzystania z dofinansowania.
 • Opcja odliczenia części kosztów od podatku dochodowego.
 • Zwrot inwestycji po około 5 latach.
 • 20 lat gwarancji na polskie, zaufane urządzenia.
 • Merytoryczne i praktyczne wsparcie.

Fotowoltaika

Fotowoltaika

Partnerstwo Bruk-Bet PV

Pomagamy w dofinansowaniu!

Pracownicy firmy PROWABLE pomogą Państwu skorzystać z programów pomocowych, które w dużym stopniu mogą pokryć koszty inwestycyjne. Umożliwi to szybszy zwrot kosztów inwestycji i pozwali cieszyć się z oszczędności w rachunkach za prąd, czy ogrzewanie.

Kup na raty

W naszej ofercie posiadamy również możliwość zakupów na raty. Dzięki współpracy z bankiem, naszym Klientom możemy zaoferować kredytowanie na bardzo korzystnych warunkach z niskim oprocentowaniem. Możliwość rozłożenia płatności nawet na 60 rat. Wypełnij poniższy formularz, a przygotujemy i wyślemy do Ciebie ofertę w ciągu kilku minut!

Kupuj POLSKIE!

Panel fotowoltaiczny bruk-bet solar
Falownik brukbet-solar

Kupując Polskie produkty ,, Moduł + Falownik ” otrzymujesz 20 lat gwarancji produktowej oraz 25 lat na ich sprawność

Kalkulator Fotowaltaiki

Masz pytania? Zadzwoń: