• Pompy ciepła

    Profesjonalne

    Pompy ciepła

Pompy ciepła

Dlaczego warto w nie inwestować?

Pompy ciepła są uznawane za najbardziej wydajny i ekonomiczny sposób ocieplania domu. Jak działają pompy ciepła? Dlaczego opłaca się ją mieć? Najczęściej mówi się, że są przyjazne dla środowiska, ale to tylko jedna z ich licznych zalet. Po pierwsze odpowiednio dobrane urządzenie znacząco obniża koszty zużycia energii. Z drugiej strony może pracować bezawaryjnie nawet do 50 lat. Po trzecie pompy można łączyć również z innymi instalacjami grzewczymi, takimi jak solary czy piec, co dodatkowo obniża rachunki za energię. 

Najważniejsze zalety pomp ciepła od PROWABLE Kalisz to:

  • Niskie koszty eksploatacji – w przypadku 3-4 osobowej rodziny dzienny koszt podgrzania wody wyniesie ok. 0,96 zł.
  • Niskie koszty inwestycyjne – nie trzeba instalować dodatkowych elementów (np. systemu odprowadzania spalin).
  • Bezpieczeństwo – pompa nie potrzebuje żadnego paliwa, dzięki czemu niweluje ryzyko wybuchu.  
  • Ekologia – nie zanieczyszcza środowiska naturalnego.
  • Bezobsługowość – urządzenie jest w 100% elektryczne i całkowicie zautomatyzowane.
  • Wielofunkcyjność – zimą grzeje, latem chłodzi, może też osuszać powietrze np. w pralni czy suszarni.

Jak działa pompa ciepła? Grzanie i chłodzenie

Sposób działania pompy ciepła jest dość prosty. To niskotemperaturowe urządzenie grzewcze, które wykorzystuje energię cieplną pochodzącą z wody, ziemi i powietrza. W jego wnętrzu zachodzą przemiany fizyczne takie jak parowanie, sprężanie, skraplanie i rozprężanie. Stanowi ekologiczną alternatywę dla ogrzewania elektrycznego, gazowego, czy olejowego. 

Tego typu sprzęt może zarówno grzać, jak i chłodzić. W tym drugim przypadku pobiera powietrze z danego obszaru, a następnie schładza je o kilka stopni i wydmuchuje do innego. Powietrzne pompy ciepła posiadają obie te funkcje. Za to tylko niektóre, gruntowe modele pomp ciepła zawierają opcję chłodzenia. Do pozostałych trzeba dokupić osobny moduł pasywny lub aktywny.

Cena pompy ciepła. Koszt, który się zwraca

Najwięcej wątpliwości wzbudza koszt urządzenia. Owszem, cena pompy ciepła nie jest najniższa. Taki sprzęt stanowi dość duży, ale jednorazowy wydatek, który zwraca się pod postacią niższych rachunków za energię. Pompa ciepła jest inwestycją, która na dłuższą metę okazuje się niezwykle oszczędnym rozwiązaniem. Jej sekret tkwi w taniej eksploatacji. Zgodnie z wyliczeniami, dla domu 150-200m2 roczny koszt ogrzewania i c.w.u. (ciepłej wody użytkowej) może wynieść tylko od 1500 do 2000 zł.

Istnieje też możliwość zmniejszenia kosztów montażu, starając się o bezzwrotne dofinansowanie. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce Dofinansowanie.

Pompy ciepła – Kalisz i okolice. Wybierz zaufaną firmę

PROWABLE oferuje profesjonalne pompy ciepła w Kaliszu i okolicach. Prowadzimy sprzedaż wysokiej jakości sprzętu, który pozwoli Państwu na szybki zwrot inwestycji. 

W zespole ProWable Kalisz pracują wyłącznie doświadczeni eksperci. Chętnie posłużą radą i pomocą w wyborze jak najlepszego rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu niezależnie od tego, czy są Państwo zdecydowani na zakup, czy chcą dowiedzieć się więcej na temat odnawialnych źródeł energii.

W celu szybkiego sprawdzenia, czy taka inwestycja będzie opłacalna, stworzyliśmy kalkulator fotowoltaiczny online. To proste narzędzie, które pozwoli Państwu na szybkie oszacowanie potencjalnych kosztów. W razie potrzeby można skorzystać też z darmowych konsultacji z doradcą PROWABLE Kalisz. Zapewniamy bezpłatny audyt fotowoltaiczny, w ramach którego doradzamy i przygotowujemy ofertę dostosowaną idealnie do Państwa potrzeb.

Pomagamy w dofinansowaniu!

Pracownicy firmy PROWABLE pomogą Państwu skorzystać z programów pomocowych, które w dużym stopniu mogą pokryć koszty inwestycyjne. Umożliwi to szybszy zwrot kosztów inwestycji i pozwali cieszyć się z oszczędności w rachunkach za prąd, czy ogrzewanie.

Kup na raty

W naszej ofercie posiadamy również możliwość zakupów na raty. Dzięki współpracy z bankiem, naszym Klientom możemy zaoferować kredytowanie na bardzo korzystnych warunkach z niskim oprocentowaniem. Możliwość rozłożenia płatności nawet na 60 rat. Wypełnij poniższy formularz, a przygotujemy i wyślemy do Ciebie ofertę w ciągu kilku minut!

Kalkulator Fotowaltaiki

Masz pytania? Zadzwoń: