Jakie są najlepsze pompy ciepła ?

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Jakie są najlepsze pompy ciepła ?

Poszukując wygodnych i tanich w eksploatacji instalacji do ogrzewania, coraz częściej decydujemy się na zastosowanie pompy ciepła. Jest to w pełni uzasadnione, głównie dlatego, że ceny tradycyjnych paliw z roku na rok są coraz wyższe. Trudno jest przewidzieć jak będą one wyglądać w perspektywie najbliższych lat. Szacuje się, że obecnie około dwie trzecie wszystkich kosztów utrzymania budynku stanowią koszty poniesione na jego ogrzewanie.

Jakie są najlepsze pompy ciepła? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy budynek oraz jego potrzeby są inne. Urządzenie to pobiera energię z otoczenia (powietrza, gruntu lub wody) i oddaje ją do instalacji c.o. W ten sposób pozyskuje czystą i ekologiczną energię, przy niewielkich kosztach eksploatacji. Uzyskaną energię można wykorzystać do ogrzewania budynku, podgrzewania wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń w lecie. Wyróżnia się kilka podstawowych typów pomp ciepła, ze względu na źródło pozyskiwania ciepła.

 

Rodzaje pomp ciepła

Pierwszym z nich jest pompa typu powietrze-powietrze (split lub monoblok), która pobiera energię z powietrza na zewnątrz budynku, a następnie wykorzystuje to ciepło do podgrzewania wody grzewczej i c.w.u.

Drugim rodzajem jest pompa gruntowa (z wymiennikiem ciepła poziomym lub pionowym), jako źródło ciepła wykorzystuje energię z gruntu. Jest to rodzaj pomp charakteryzujący się największą sprawnością – bez problemu może stanowić jedyne źródło ogrzewania budynku.

Wyróżnia się również pompy typu powietrze-woda. Pobierają one energię z powietrza na zewnątrz budynku za pomocą czynnika i po sprężeniu go wykorzystują ciepło do podgrzewania wody grzewczej i c.w.u.

Nasi wykwalifikowani pracownicy pomogą Państwu w wybraniu najbardziej optymalnego rozwiązania. Niezależnie jednak od rodzaju wybranego sprzętu, możemy zapewnić, że produkowane obecnie urządzenia są niezawodnym, oszczędnym i przyjaznym środowisku źródłem ciepła. Dodatkowo znacząco wpłyną na obniżenie Państwa rachunków.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w doborze i montażu urządzenia dopasowanego do twoich potrzeb, zapraszamy do kontaktu pod numer telefonu: 503 515 520 lub do naszej siedziby w Kaliszu przy ul. Skarszewska 4.

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!

Kalkulator Fotowaltaiki

Masz pytania? Zadzwoń: