Jakie są najlepsze pompy ciepła ?

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Jakie są najlepsze pompy ciepła ?

Poszukując wygodnych i tanich w eksploatacji instalacji do ogrzewania, coraz częściej decydujemy się na zastosowanie pompy ciepła. Jest to w pełni uzasadnione, głównie dlatego, że ceny tradycyjnych paliw z roku na rok są coraz wyższe. Trudno jest przewidzieć jak będą one wyglądać w perspektywie najbliższych lat. Szacuje się, że obecnie około dwie trzecie wszystkich kosztów utrzymania budynku stanowią koszty poniesione na jego ogrzewanie.

Jakie są najlepsze pompy ciepła ? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy budynek oraz jego potrzeby są inne. Pompa ciepła pobiera energię z otoczenia (powietrza, gruntu lub wody) i oddaje ją do instalacji c.o. W ten sposób pozyskuje czystą i ekologiczną energię, przy niewielkich kosztach eksploatacji. Uzyskaną energię można wykorzystać do ogrzewania budynku, podgrzewania wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń w lecie. Wyróżnia się jednak kilka podstawowych typów pomp ciepła, ponieważ jest kilka źródeł, z których pompa może pozyskiwać to ciepło.

 

Rodzaje pomp ciepła

Pierwszym z nich jest pompa ciepła powietrze-powietrze (split lub monoblok), która pobiera energię z powietrza na zewnątrz budynku, a następnie wykorzystuje to ciepło do podgrzewania wody grzewczej i c.w.u.

Drugim rodzajem pomp jest gruntowa  pompa ciepła (z wymiennikiem ciepła poziomym lub pionowym), jako źródło ciepła wykorzystuje energię z gruntu. Jest to rodzaj pomp charakteryzujący się największą sprawnością – bez problemu może stanowić jedyne źródło ogrzewania budynku.

Wyróżnia się również pompy ciepła typu powietrze-woda. Pobierają one energię z powietrza na zewnątrz budynku za pomocą czynnika i po sprężeniu go wykorzystują ciepło do podgrzewania wody grzewczej i c.w.u.

Nasi wykwalifikowani pracownicy pomogą Państwu w wybraniu najbardziej optymalnego rozwiązania. Niezależnie jednak od rodzaju wybranej pompy, możemy zapewnić, że produkowane obecnie urządzenia są niezawodnym, oszczędnym i przyjaznym środowisku źródłem ciepła. Dodatkowo znacząco wpłyną na obniżenie Państwa rachunków.

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!

Kalkulator Fotowaltaiki

Masz pytania? Zadzwoń: